Як корелює сертифікація та атестація педагогів ЗДО

16 липня 2018
1222
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Що спільного та відмінного у сертифікації та атестації педагогічних працівників закладу дошкільної освіти?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Спільним у сертифікації й атестації педагогів є те, що і сертифікація, і атестація належать до системи зовнішнього забезпечення якості освіти. Ключові відмінності — нижче.

Сертифікація

Атестація

Сертифікація відбувається на добровільних засадах виключно за ініціативою педагогічного працівника.

п. 2 ст. 51 Закону про освіту

Атестація педагогічних працівників навчальних та інших закладів є обов’язковою.

п. 1.5 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, далі — Типове положення

Сертифікація здійснюється один раз на три роки.

п. 4 ст. 51 Закону про освіту

Чергова атестація — один раз на п’ять років, позачергова з метою підвищення кваліфікаційної категорії — не раніш як через два роки після присвоєння попередньої.

пункти 1.7 та 1.9 Типового положення

Процедурою сертифікації опікуються спеціально уповноважені державою установи.

п. 3 ст. 51 Закону про освіту

Для організації та проведення атестації педагогічних працівників у навчальних та інших закладах, органах управління освітою створюють атестаційні комісії I, II і III рівнів.

п. 2.1 Типового положення

За результатом успішного проходження сертифікації видають сертифікат. Він дійсний упродовж трьох років.

п. 4 ст. 51 Закону про освіту

На кожного педагогічного працівника, який атестується, атестаційна комісія оформлює атестаційний лист у двох примірниках — один зберігається в особовій справі педагогічного працівника, а другий — видається йому під підпис не пізніше трьох днів після атестації.

п. 3.15 Типового положення

Якщо педагог успішно пройшов сертифікацію, це зарахують як проходження атестації.

Як корелює сертифікація та атестація педагогів ЗДОДетальніше у статті «Сертифікація педагогічних працівників у запитаннях і відповідях»