1 вересня в неділю: що ще знати про День знань

14 серпня 2018
21523
Середній бал: 5 із 5

Запитання

1 вересня припадає на неділю — вихідний день. Батькам зручно. А вчителям? ЦК Профспілки роз’яснює права вчителів, якщо свято Першого дзвоника відбудеться 1 вересня

Відповідь

Адміністрація закладу загальної середньої освіти визначає дату проведення свята Першого дзвоника самостійно. Цьогоріч для свята можна обрати:

Подібні питання ЗЗСО розв’язують, керуючись організаційною автономією, гарантованою статтею 23 ЗУ «Про освіту».

Оскільки 01.09.2019 припадає на неділю, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України зауважує на важливості дотриманні трудового законодавства. Адже робота у вихідні дні заборонена ст. 71 КЗпП.

Залучати окремих працівників до роботи у вихідні допустимо лише:

  • з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) закладу

  • у випадках, визначених у частині 2 ст. 71:

    • відвернення/ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків

    • відвернення нещасних випадків, які ставлять/можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі/псування майна

    • виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота установи в цілому або їх окремих підрозділів

    • виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання/усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучення до роботи у вихідні дні:

  • відбувається за письмовим наказом власника (засновника) закладу освіти або уповноваженого ним органу

  • компенсується за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі (ст. 72 КЗпП).