Чи зберігати інструкції в особовій справі педагогічного працівника

1403

Запитання

Чи необхідно зберігати в особовій справі педагогічного працівника посадові інструкції та інструкції з охорони праці?

Відповідь

Згідно з практикою кадрового діловодства особова справа — це комплект документів, які містять відомості про працівника і характеризують його професійні, ділові, особистісні якості. Особові справи займають важливе місце у системі персонального обліку працівників.

Згідно з пунктом 12 глави 2 розділу IV Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організа­ціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5, до особових справ, що формуються впродовж усього часу роботи посадової особи в установі, групують такі документи:

  • внутрішній опис документів справи
  • заява про прийняття на роботу (контракт)
  • направлення або подання
  • особовий листок з обліку кадрів
  • автобіографія
  • документи про освіту (копії)
  • копії або витяги з розпорядчих документів (наказів, розпоряджень) про призначення, переведення на посаду, звільнення працівника тощо
  • доповнення до особового листка з обліку кадрів

До особової справи не включають копії наказів, розпоряджень про стягнення, заохочення, зміну прізвища тощо. Такі відомості фіксують у доповненні до особового листка з обліку кадрів або трудовій книжці.

Не включають до особових справ також документи, якими працівник керується під час виконання покладених на нього обов’язків, наприклад посадову інструкцію, інструкції з охорони праці. Оригінали цих документів зберігають в окремих справах, що передбачають у номенклатурі справ.

Згідно з пунктом 5.4 Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Комітету по нагляду за охороною праці від 29.01.1998 № 9 (далі — Положення), інструкції видаються працівникам на руки безпосередніми керівниками робіт під розпис у журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці під час проведення первинного інструктажу або вивішуються на його робочому місці. Окрім того, повний комплект інструкцій зберігається у доступному для працівників місці, визначеному керівником структурного підрозділу (служби) охорони праці закладу з урахуванням забезпечення простоти та зручності ознайомлення з ними працівників (п. 5.5 Положення).

Отже, в особовій справі педагогічного працівника посадові інструкції та інструкції з охорони праці зберігати не потрібно.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Скачати листівки

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Зареєструйтеся й отримайте СВЯТКОЛИКИ!

Скоро у Вас і всіх освітян України професійні свята:

• 27 вересня — Всеукраїнський день дошкілля

• 1 жовтня — День працівників освіти

Перейдіть до розділу «Вітальні листівки» і заберіть свої подарунки!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль