Як добиратимуть кадри для Державної служби якості освіти

18 вересня 2018
1204
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Державна служба якості освіти планує відкрити перші територіальні органи у найбільших містах. Як відбуватиметься добір кадрів, звідки їх братимуть — з місцевих відділів освіти чи зі шкіл абощо?

Відповідь

Територіальні органи Державної служби якості освіти будуть утворені в кожному обласному центрі та м. Києві.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Оскільки більшість працівників центрального апарату та територіальних органів за статусом є державними службовцями, то прийом їх на роботу здійснюватиметься відповідно до Закону України «Про державну службу» за результатами конкурсу, що передбачає:

  • комп’ютерне тестування на знання законодавства
  • розв’язання ситуаційних завдань (для претендентів на керівні посади)
  • співбесіду.

Вимоги до претендентів такі, як передбачено Законом для відповідних категорій посад державної служби («А», «Б», «В») — освіта, стаж роботи.

Конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти

Які вимоги до кандидата на посаду керівника закладу загальної середньої освіти

ДСЯО прагне забезпечити процес добору кадрів так, щоб участь у конкурсах брали насамперед люди з педагогічною освітою, які працюють учителями, заступниками директорів, директорами шкіл, в органах управління освітою, які добре знають, що таке освітній процес, педагогічна діяльність, управління закладом освіти. А ще ті, які постійно працюють над підвищенням своєї кваліфікації, освоюють нові методики і технології, відповідальні, позитивно налаштовані і мають велике бажання працювати. Таким фахівцям надаватимуть перевагу. А чи будуть це працівники нинішніх відділів чи департаментів освіти — покаже конкурс. Він відкритий для всіх.

Вакансії на сайті Державної служби якості освіти

З інтерв’ю Руслана Гурака, голови Державної служби якості освіти,
про інституційний аудит закладу освіти