Тарифний розряд та кваліфікаційна категорія музичного керівника ЗДО після декретної відпустки

23 січня 2020
4925
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Ставши до роботи після декретної відпустки у вересні 2019 року, я зіткнулася з проблемою оплати праці. Маю навантаження на ставку. Мені встановили її за 10-м тарифним розрядом ЄТС і не взяли до уваги фах спеціаліста з вищою освітою, 11-річний досвід роботи, І категорію та 11-й тарифний розряд за ЄТС до виходу в декретну відпустку. Чи правомірно це?

Відповідь

Ні, не правомірно. Розберемо детально.

Ставка музичного керівника ЗДО передбачає педагогічне навантаження 24 год на тиждень (ч. 3 ст. 30 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628). За результатами атестації до декретної відпустки музичний керівник мав кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії», що відповідає 11-му тарифному розряду за ЄТС розрядів і коефіцієнтів з оплати праці. Цьому тарифному розряду станом на 1 січня 2020 року відповідає ставка заробітної плати у розмірі 4141,00 грн (Наказ МОН від 26.09.05 № 557).

Стаж педагогічної роботи музичного керівника — 11 років. Тож йому належить:

Отже, з цими надбавками місячна заробітна плата музичного керівника становитиме: 4141,00 + 828,20 + 1242,30 = 6211,50 грн.

Підсумок. Працівнику, який тривалий час не працював, чинне законодавство передбачає збереження кваліфікаційної категорії, присвоєної за результатами останньої атестації (п. 3.17 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.2010 № 930). Коли працівник відновлює роботу на посаді музичного керівника, йому слід встановити ставку заробітної плати на рівні спеціаліста І категорії — за 11-м тарифним розрядом ЄТС.