Заборона телефонів у школі

17 березня 2020
684
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи має право школа заборонити учням користуватися телефонами? Та чи може прописати таку заборону у Статуті, враховуючи, що він підпорядковується чинному законодавству?

Відповідь

«Статут дійсно підпорядковується чинному законодавству. І є перелік моментів, які до нього можуть бути занесені відповідно до листа МОН № 1/9-269 від 23.04.19 року. Там іде мова і про додаткові обов'язки учасників навчального процесу. 

Статут та локальні документи закладу освіти

Стосовно телефонів, мова не йде про їх вилучення. І Статут може забороняти користуватися ними і дійсно радити складати їх в кошик під час уроків. Школа має право самостійно приймати рішення з будь-яких питань у межах своєї автономії, визначеної законом та/або установчими документами, зокрема з питань, не врегульованих законодавством (частина третя статті 2 ЗУ "Про освіту").

Наразі питання використання учнями телефонів на уроці не врегульовано, тому, якщо у статуті зазначено, що не можна користуватися телефонами на уроці, то це цілком законно. Звісно, ніхто не може силою чи будь-як примусити робити це дітей. Але школа має право навіть видати наказ заборони користуватися телефонами».

За інформацією безкоштовної консультації вчителів Прошколу