Чи повинен директор повторно проходити конкурс на посаду, якщо школа стала гімназією?

11 червня 2020
660
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи має право засновник закладу освіти змусити керівника закладу освіти повторно проходити конкурс на посаду директора закладу, якщо заклад став гімназією?

Відповідь

Ні, не повинен.

Оголошувати новий конкурс на посаду директора ЗЗСО, який став гімназією, немає підстави. Адже рішення засновника про зміну типу (перепрофілювання) ЗЗСО та викладення статуту в новій редакції не є «рішенням про утворення нового закладу загальної середньої освіти».

Конкурс на посаду директора: роз’яснення МОН

Обґрунтуємо відповідь частиною другою статті 39 Закону України «Про повну загальну середню освіту»:

2. Рішення про проведення конкурсу приймається засновником державного чи комунального закладу загальної середньої освіти або уповноваженим ним органом (посадовою особою):

  • одночасно з прийняттям рішення про утворення нового закладу загальної середньої освіти;
  • не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору, укладеного з керівником закладу загальної середньої освіти;
  • не пізніше десяти робочих днів з дня дострокового припинення договору, укладеного з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, чи визнання попереднього конкурсу таким, що не відбувся.

На запитання відповів Володимир Божинський, керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України, для журналу «Практика управління закладом освіти».