Чи доплачують директору за заміну вихователя, який у відпустці

13 травня 2021
5087
Середній бал: 5 із 5

Запитання

У закладі дошкільної освіти функціонує дві групи. Директор заміняє вихователя на час відпустки. Чи має право директор на доплату за заміну?

Відповідь

Директор проводить корекційно-розвиткові заняття: ОПЛАТА

Посадовий оклад керівника закладу дошкільної освіти встановлюється відповідно до:

  • наказу МОН від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ»;
  • Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти».

Додатком 9 до наказу № 557 передбачений діапазон тарифних розрядів за цією посадою від 12 до 14. При цьому вимоги щодо диференціації розміру тарифного розряду залежно від кількості дітей у закладі не встановлено.

Розмір посадового окладу

Конкретний розмір посадового окладу завідувачам яслами, садками та яслами-садками, а саме 12, 13, чи 14, встановлює власник або уповноважений ним орган в межах фонду оплати праці, затвердженого кошторисом цього закладу за погодженням з виборним профспілковим органом. Така норма витікає із положень пункту 3 статті 31 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628. Згідно з нею керівника закладу дошкільної освіти призначає на посаду та звільняє з посади засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган.

При цьому приміткою 3 до пункту 11 Інструкції № 102 установлено, що до посадових окладів завідуючих дошкільними навчальними закладами з одною-двома групами (крім закладів (груп) з цілодобовим перебуванням дітей) включено оплату за ведення виховної роботи з дітьми в групі протягом 3 годин на день.

Доплата за роботу вихователя

Відповідно до пункту 91 Інструкції № 102 керівники закладів дошкільної освіти можуть виконувати роботу вихователів у цій же установі в обсязі не більше 18 годин на тиждень.

Також установлено, що названим працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів (за тарифікацією).

Крім того цим пунктом встановлено, що за години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв’язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену у цьому пункті, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Тому на час заміни вихователя, який перебуває у відпустці, керівникові закладу дошкільної освіти, у якому функціонує дві групи, має здійснюватися відповідна оплата праці.

Антоніна Клименко, начальник управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України