Чи вплинуть простій та відпустка без збереження зарплати через карантин на страховий стаж для пенсії і лікарняних

1 січня 2022
5419
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи зарахують працівникам період відпусток без збереження зарплати за угодою сторін на час карантину до стажу для пенсії та оплати лікарняних? А період простою через карантин?

Відповідь

Оплата лікарняних: ВРАХУЙТЕ ОСОБЛИВОСТІ

Для відповіді спираймося на дві норми:

1. Страховий стаж — період, протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, та за який щомісяця роботодавець або особа сплачували страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску (ч. 1 ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-XIV).

2. Мінімальний страховий внесок — сума коштів, що визначають розрахунково як добуток розміру мінімальної зарплати і розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), встановлених законом, на місяць, за який нараховують зарплату/дохід (ч. 13 ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV).

Отже, якщо працівник увесь місяць перебував у відпустці без збереження зарплати, цей період йому не зарахують до страхового стажу.

Працівнику, який увесь квітень і травень у 2020 році перебував у відпустці без збереження зарплати через карантин, не нарахували зарплату. Як наслідок: роботодавець не нараховував і не сплачував ЄСВ. Працівнику не зарахують до страхового стажу два місяці.

Натомість час простою не з вини працівника ввійде до страхового стажу для пенсії чи лікарняних, адже за час простою роботодавець сплачує ЄСВ щонайменше у розмірі мінімального страхового внеску.

Працівник увесь квітень 2020 року перебував у простої та отримав лише 2/3 окладу. Ця сума виявилася меншою за мінімальну зарплату, що становить 4723 грн у 2020 році. Роботодавець все одно сплатив за працівника ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску 1039,06 грн. Цей місяць зарахують працівнику до страхового стажу.

Нагадаємо, що за час простою господарської діяльності не з вини працівника, зокрема на період оголошення карантину, заробітну плату виплачують з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду/окладу (ст. 113 КЗпП зі змінами, внесеними Законом України від 30.03.2020 № 540-IX).

 Відповідь підготувала Ірина Житкова, керівник групи експертів MCFR Кадри,

для журналу Практика управління закладом освіти