Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Чи надавати додаткову відпустку за шкідливі умови праці вчителю інформатики

  • 19 січня 2017
  • 1505

Запитання

Учитель інформатики просить директора школи надати йому додаткову відпустку за шкідливі умови праці. Чи має він право на таку відпустку? Чи необхідно проводити атестацію робочих місць за умовами праці?

Відповідь

Створити на робочому місці належні умови праці, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці — обов’язок роботодавця (ст. 13 Закону України «Про охорону праці»).

Облаштовуючи комп’ютерний клас у школі, керуються вимогами ДСанПіН 5.5.6.009-98 «Улаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах», — обов’язковим для виконання нормативним документом. У ньому визначено критерії безпечного використання комп’ютерної техніки у навчально-виховному процесі.

Порушення ДСанПіН є підставою для дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності.

Отож шкідливі умови праці в комп’ютерному класі школи апріорі недопустимі.

Натомість у Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці вказано на працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах.

Персональний комп’ютер є тією самою ЕОМ.

Тож особи, які виконують роботу на комп’ютері, мають право на додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох днів — незалежно від посади, яку обіймають. Одначе встановлено кілька умов:

  • обсяг роботи за комп’ютером має становити не менше 50% робочого часу
  • відпустку надають пропорційно відпрацьованому часу.

Міністерство соціальної політики України неодноразово надавало роз’яснення з цього приводу, зокрема в останніх листах від 11.08.2014 № 348/13/116-14 та від 21.09.2016 № 1344/13/84-16.

У навчальному закладі потрібно визначити спосіб обліку робочого часу вчителя інформатики за відповідних умов.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк