Чи підвищують оплату праці за роботу з дітьми з особливими освітніми потребами у школі

17 лютого 2017
20885
Середній бал: 5 із 5

Запитання

У ЗНЗ упроваджене інклюзивне навчання. Чи передбачені доплати абощо вчителю, якщо у класі декілька учнів з особливими освітніми потребами?

Відповідь

Питання оплати праці вчителів досі врегульовані Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102. У ній, у пункті 29, йдеться про підвищення на 25% окладів (ставок) учителів загальноосвітніх навчальних закладів за роботу з дітьми, «які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку».

Причому у закладах освіти загального типу підвищена оплата праці в такому разі відбувається лише за години роботи у класах, де навчаються такі діти (п. 28 Інструкції № 102).

Як бачимо, за Інструкцією № 102 підвищення вчителям установлене лише за роботу у групах для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. Згідно з Законом України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-XIV для таких дітей у нас функціонують спеціальні школи (школи-інтернати).

Отож, поки що питання оплати роботи з дітьми з особливими освітніми потребами у компетенції директора закладу, який може врегулювати його за погодженням із профспілковим органом та зафіксувати в колективному договорі.

Варто також ураховувати, що Галузевою угодою на 2016-2020 роки рекомендовано:

  • підвищувати оклади та ставки педагогам, які працюють в інклюзивних класах
  • доплачувати за складність у роботі в розмірі до 50%.

Інакше відбувається оплата праці за навчання учнів за індивідуальною формою.