Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Розподіл годин на проведення військово-патріотичної роботи

  • 19 вересня 2016
  • 399

Запитання

У загальноосвітньому навчальному закладі 27 год. позакласної роботи на тиждень, із них 9 год. — військово-патріотичної. Чи можна розподілити 9 год. військово-патріотичної роботи на кілька гуртків відповідного спрямування? Яку мінімальну кількість годин можна виділити для роботи гуртка у школі? Чи можна до програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України, внести зміни та чи потребують вони затвердження?

Відповідь

27 год. позакласної роботи на тиждень — це півтори ставки керівника гуртка у загальноосвітньому навчальному закладі, які передбачені штатним розписом. Ці години можуть бути розподілені між кількома педагогічними працівниками, наприклад по 13,5 год., по 9 год., по 4,5 год. чи по 3 год. на тиждень.

Згідно з пунктом 93 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), педагогічна робота, що підлягає додатковій оплаті, не повинна перевищувати 9 год. на тиждень (360 год. на рік).

Згідно з пунктом 63 Інструкції № 102 навчальне навантаження між вчителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляється керівником установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі.

Отже, на проведення військово-патріотичної роботи у навчальному закладі може бути виділено не більше 9 год. Зауважимо, що ці години передбачені лише для навантаження військових керівників.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України «Про навчальні програми з позашкільної освіти» від 18.07.2013 № 1/9-502 за необхідності врахування особливостей навчально-виховного процесу, методичного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення, рівня підготовленості вихованців відповідного навчального закладу, регіональних особливостей керівник гуртка може внести певні зміни до програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України. Внесені зміни мають бути затверджені відповідним місцевим органом управління освітою. Вони не повинні впливати на загальний зміст навчальної програми та кількість навчальних годин. Окрім того, незмінними мають залишатися мета, завдання і прогнозований результат освітньої діяльності.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
До світу освіти

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк