Розподіл годин на проведення військово-патріотичної роботи

226

Запитання

У загальноосвітньому навчальному закладі 27 год. позакласної роботи на тиждень, із них 9 год. — військово-патріотичної. Чи можна розподілити 9 год. військово-патріотичної роботи на кілька гуртків відповідного спрямування? Яку мінімальну кількість годин можна виділити для роботи гуртка у школі? Чи можна до програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України, внести зміни та чи потребують вони затвердження?

Відповідь

27 год. позакласної роботи на тиждень — це півтори ставки керівника гуртка у загальноосвітньому навчальному закладі, які передбачені штатним розписом. Ці години можуть бути розподілені між кількома педагогічними працівниками, наприклад по 13,5 год., по 9 год., по 4,5 год. чи по 3 год. на тиждень.

Згідно з пунктом 93 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), педагогічна робота, що підлягає додатковій оплаті, не повинна перевищувати 9 год. на тиждень (360 год. на рік).

Згідно з пунктом 63 Інструкції № 102 навчальне навантаження між вчителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляється керівником установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі.

Отже, на проведення військово-патріотичної роботи у навчальному закладі може бути виділено не більше 9 год. Зауважимо, що ці години передбачені лише для навантаження військових керівників.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України «Про навчальні програми з позашкільної освіти» від 18.07.2013 № 1/9-502 за необхідності врахування особливостей навчально-виховного процесу, методичного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення, рівня підготовленості вихованців відповідного навчального закладу, регіональних особливостей керівник гуртка може внести певні зміни до програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України. Внесені зміни мають бути затверджені відповідним місцевим органом управління освітою. Вони не повинні впливати на загальний зміст навчальної програми та кількість навчальних годин. Окрім того, незмінними мають залишатися мета, завдання і прогнозований результат освітньої діяльності.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу



© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль

Зареєструймо наші взаємини!

І я Вам подарую цілий світ освіти:
  • допомагатиму розв’язати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини
Портал «Педрада»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
Для реєстрації потрібно лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль